Serwis edukacyjny

Wystawa "Z przeszłości geologicznej Ziemi" - Exhibition "From the geological past of the Earth"


Katalog

Rafał Kowalski, Cezary Krawczyński, Dariusz Nast, Ewa Nosowska, Marcin Ryszkiewicz, Barbara Studencka, Ryszard Szczęsny

Uprzejmie informujemy o wydaniu dwujęzycznej polsko-angielskiej publikacji towarzyszącej wystawie „Z przeszłości geologicznej Ziemi”.

Dzięki interesującej narracji, licznym fotografiom i bogatej szacie graficznej, powyższe opracowanie w przystępny sposób wprowadza czytelnika w pasjonującą historię naszej planety. Prezentuje aktualną wiedzę o ewolucji świata żywego, w tym najstarszych organizmów na Ziemi. Wyjaśnia czym są skamieniałości, jakie są ich typy i czego można dowiedzieć się, prowadząc nad nimi badania. Przybliża szereg zagadnień dotyczących burzliwych dziejów naszej planety. Mówi o wędrówkach i kolizjach kontynentów, powstawaniu gór oraz o wydarzeniach katastroficznych, w wyniku których dochodziło do wielkich wymierań fauny i flory. Publikacja zawiera wiele informacji na temat budowy geologicznej Polski oraz najciekawszych polskich stanowisk ze skamieniałościami. Niewątpliwym walorem książki jest atrakcyjna graficznie forma przedstawienia czasu geologicznego, dzięki której czytelnik w prosty sposób może dowiedzieć się między innymi, kiedy w dziejach Ziemi istniały poszczególne grupy roślin i zwierząt.

Publikacja adresowana jest do szerokiego grona odbiorców pasjonujących się zagadnieniami przyrodniczymi. Z jednej strony jest ona doskonałym dwujęzycznym przewodnikiem po wystawie, z drugiej – za sprawą bogatej warstwy merytorycznej może stanowić świetny podręcznik, dotyczący historii geologicznej Ziemi, który wzbogaci lekcje geografii, biologii i przyrody.