Serwis edukacyjny

"19 okazów geologicznych znalezionych w Polsce" - wystawa w pasażu Art Walk w Warszawie

20 maja - 18 sierpnia 2017


Podczas tegorocznej Nocy Muzeów zapraszamy również na wystawę pt. "19 okazów geologicznych znalezionych w Polsce", na której można będzie zobaczyć m.in. okazy ze zbiorów PAN Muzeum Ziemi w Warszawie.

Wystawa jest autorskim wyborem skamielin i kości dokonanym przez Katarzynę Przezwańską w wyniku kwerendy przeprowadzonej w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego i Muzeum Geologicznym im. Stanisława J. Thugutta w Warszawie. Na wystawie znajduje się 19 obiektów z terenów dzisiejszej Polski, uporządkowanych chronologicznie. Zaprezentowany zbiór przywołuje wybrane momenty z historii rozwoju krajobrazu geologicznego naszego kraju. Eksponaty – których większość na co dzień znajduje się w magazynach – zaskakują urodą i różnorodnością.

Katarzyna Przezwańska ukończyła studia na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP, zainteresowana jest modernizmem i odwołuje się do modernistycznych utopii i awangardowych ruchów początku XX wieku. Istotną kwestią w jej twórczości jest kolor i jego percepcja w odniesieniu do właściwości przestrzennych architektury. Projekty Katarzyny Przezwańskiej przybierają formę abstrakcyjnych trójwymiarowych obrazów, w których posługuje się cytatami kolorystycznymi czerpanymi z najbliższego miejskiego otoczenia.

 

Koordynatorka: Marta Czyż

Realizacja techniczna: Gustaw Maj

Organizator: Fundacja Sztuka w Mieście, Ghelamco Poland

Partnerzy: PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego, Muzeum Geologiczne im. Stanisława J. Thugutta w Warszawie

 

Noc Muzeów: 20 maja 2017, godz. 19:30

Wystawa czynna od 20 maja do 18 sierpnia 2017

Art Walk, Pl. Europejski 1