Najnowsze komentarze

  19 okazów geologicznych znalezionych w Polsce

  19 okazów geologicznych znalezionych w Polsce

  Zapraszamy na wystawę pt. 19 okazów geologicznych znalezionych w Polsce, na której można zobaczyć m.in. okazy ze zbiorów PAN Muzeum Ziemi w Warszawie.

  Wystawa jest autorskim wyborem skamielin i kości dokonanym przez Katarzynę Przezwańską w wyniku kwerendy przeprowadzonej w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego i Muzeum Geologicznym im. Stanisława J. Thugutta w Warszawie. Na wystawie znajduje się 19 obiektów z terenów dzisiejszej Polski, uporządkowanych chronologicznie. Zaprezentowany zbiór przywołuje wybrane momenty z historii rozwoju krajobrazu geologicznego naszego kraju. Eksponaty – których większość na co dzień znajduje się w magazynach – zaskakują urodą i różnorodnością.

  Katarzyna Przezwańska ukończyła studia na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP, zainteresowana jest modernizmem i odwołuje się do modernistycznych utopii i awangardowych ruchów początku XX wieku. Istotną kwestią w jej twórczości jest kolor i jego percepcja w odniesieniu do właściwości przestrzennych architektury. Projekty Katarzyny Przezwańskiej przybierają formę abstrakcyjnych trójwymiarowych obrazów, w których posługuje się cytatami kolorystycznymi czerpanymi z najbliższego miejskiego otoczenia.

  Koordynatorka: Marta Czyż

  Realizacja techniczna: Gustaw Maj

  Organizator: Fundacja Sztuka w Mieście, Ghelamco Poland

  Partnerzy: PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego, Muzeum Geologiczne im. Stanisława J. Thugutta w Warszawie

  Wystawa będzie czynna do 18 sierpnia 2017

  Art Walk, Pl. Europejski 1, Warszawa