Najnowsze komentarze

  Oferta na lato 2018

  Oferta na lato 2018

  Lato to okres wypoczynku i wakacyjnych wędrówek. Wydaje Ci się, że wizyta w muzeum w czasie wakacji nie ma sensu? Mylisz się i na pewno sam to przyznasz, kiedy poznasz wakacyjną ofertę Muzeum Ziemi.

  Muzeum na wakacje przygotowało nie tylko wystawy, ale przede wszystkim warsztaty kierowane do młodszych dzieci, które spędzają wakacje w mieście. Ci, którzy udają się w góry lub nad morze czy jeziora warto, żeby przypomnieli sobie, jakie skarby kryje nasza Ziemia.

  Dla wybierających się nad morze – proponujemy wystawę Bursztyn Polska i Świat, na której można zobaczyć bogactwo odmian bursztynu oraz niezwykły świat inkluzji. Może i Tobie uda się znaleźć choćby niewielką bryłkę bursztynu?
  Na miłośników pozaziemskich zjawisk czekamy z wystawą Meteoryty kamienie z nieba. Zainteresuje ona zwłaszcza tych, którzy w pogodne noce będą obserwować „spadające gwiazdy” czyli meteory pojawiające się na niebie szczególnie obficie między 12-14 sierpnia, kiedy jak co roku widoczny będzie rój Perseidów związanych z kometą Swifta-Tuttle’a. Prezentujemy ponadto ostatnio pozyskany meteoryt marsjański (NWA6963) znaleziony w Maroko.
  Zainteresowanych historią zapisaną i utrwaloną w skałach w postaci skamielin zapraszamy do porównania swoich zbiorów z okazami zebranymi na wystawie Z przeszłości geologicznej Ziemi.
  Dla tych co wybierają się w góry – przygotowaliśmy ekspozycję Barwny świat minerałów, na której prezentowane są wielobarwne okazy, pochodzące z różnych stron świata. Może i Ty wzbogacisz swoją kolekcję.
  Dla miłośników kamieni ciekawą propozycją jest wystawa Kamień w życiu człowieka, na której pokazany został bogaty zbiór skał i minerałów towarzyszących codziennemu życiu człowieka.
  Podczas wizyty w naszym Muzeum, koniecznie trzeba zobaczyć wystawę Wielkie ssaki epoki lodowcowej, w tym nogę słonia leśnego, który został znaleziony na warszawskiej Woli.
  W miesiącach wakacyjnych proponujemy wystawę malarstwa Zbigniewa Nowosadzkiego pt. Syros jest to cykl obrazów, które powstały w latach 2017-2018. Punktem wyjścia do ich zaistnienia była podróż na greckie wyspy archipelagu Cykladów – Syros i Mykonos.
  A w przededniu rocznicy Powstania Warszawskiego zapraszamy mieszkańców Warszawy i nie tylko, do obejrzenia zachowanych w marmurze śladów krwi nieznanego powstańca.
  Zapraszamy rodziny z dziećmi na wakacyjną przygodę – VIII edycja międzymuzealnej gry Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś ty, która potrwa od 18 czerwca do 9 września 2018 roku. Tym razem – w nawiązaniu do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – motywem przewodnim zabawy będzie hasło „Nasza Niepodległa”. Dzięki przygotowanym przez nas łamigłówkom i zadaniom poznacie również cudzoziemców, którzy współtworzyli historię Warszawy.

  Przyjdź, zobacz! Nawet wówczas, gdy musisz pozostać w mieście, odwiedzając Muzeum Ziemi poznasz choć trochę piękno świata przyrody.