Najnowsze komentarze

  Wystawa plenerowa modeli smoków

  Wystawa plenerowa modeli smoków

  GAME OF DRAGONS

  Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie, Al. Na Skarpie 20/26

  Gdzie brakuje wiedzy tam wkracza wyobraźnia… Zwłaszcza gdy dotyczy tłumaczenia zjawisk lub faktów nowych, nieznanych i niezwykłych. Znaleziska szczątków wielkich, żyjących w zamierzchłej przeszłości zwierząt stały się niewątpliwie pożywką do powstania legend o smokach. Stworów łączących najczęściej cechy gadzie i ptasie, którym przypisywano niezwykłe zdolności – zazwyczaj groźne dla ludzi.

  Wystawę Game of Dragons będziemy gościć w Muzeum Ziemi od 21 sierpnia do 31 października 2020 r. Zaprezentujemy 20 modeli, poruszających się i wydających dźwięki, smoków będących wyobrażeniami tych stworów z różnych rejonów świata. Oprócz ewidentnie rozrywkowego charakteru tego przedsięwzięcia nosi ono również walor edukacyjny. Zyskujemy bowiem możliwość porównania jak smoki pojawiające się w starożytnych mitach i legendach, będące trwałymi elementami różnych kultur, wyobrażali sobie mieszkańcy krajów europejskich i azjatyckich. Tajemnicze i monumentalne stwory stały się niezwykłą inspiracją dla wielu baśni, filmów i gier fascynując dzieci na całym świecie.

  Dzięki temu, że w ubiegłym roku w naszym Muzeum prezentowana była wystawa Living Dinosaurs, na której zgromadzono rekonstrukcje dinozaurów, wykonane w oparciu o naukowe opracowania ich szczątków, zyskujemy teraz niezwykłą możliwość porównania jak wyglądały stworzenia, które w przeszłości rzeczywiście zamieszkiwały Ziemię, a dzięki ludzkiej fantazji stały się smokami – mieszkańcami świata wyobraźni.

  Zapraszamy i życzymy miłej zabawy!

  ▶️ Audycja Polskiego Radia: Jedynka Dzieciom

   

  Wystawa czynna od 21 sierpnia do 31 października 2020 r. codziennie w godzinach 10:00-20:00
  Cennik*

  poniedziałek – piątek:

  Bilet normalny 40 zł

  Bilet ulgowy 30 zł

  Bilet rodzinny (2+1) 90 zł

  Bilet rodzinny (2+2) 120 zł

  Osoby niepełnosprawne 40 zł (wejście z opiekunem)

  sobota – niedziela:

  Bilet normalny 50 zł

  Bilet ulgowy 40 zł

  Bilet rodzinny (2+1) 120 zł

  Bilet rodzinny (2+2) 150 zł

  Osoby niepełnosprawne 40 zł (wejście z opiekunem)

  Bilety dostępne są w kasach przy wejściu oraz online na stronie www.gameofdragons.pl

  *Bilety na wystawę Game of Dragons nie uprawniają do wstępu na pozostałe wystawy Muzeum Ziemi