Najnowsze komentarze

  Wystawy fotograficzne

  Wystawy fotograficzne

  Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie dysponuje gotowymi wystawami objazdowymi, których listę zamieszczono poniżej. Placówki muzealne zainteresowane wypożyczeniem wystawy prosimy o kontakt telefoniczny: (22) 629 74 97 lub mailowy: sekretariat@mz.pan.pl lub bezpośrednio do Działu Popularyzacji: brudnicka@mz.pan.pl; w. 201.

   

  GEOLOGIA W OBIEKTYWIE

  26 fotografii: 100 cm x 70 cm

  Wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie fotograficznym “Geologia w obiektywie” organizowanym przez PAN Muzeum Ziemi we wrześniu 2011 roku. Konkurs miał na celu zwrócenie uwagi na niezwykłe walory obiektów geologicznych w naszym kraju oraz związki geologii z życiem codziennym. Wyróżniono pięć kategorii tematycznych zaprezentowanych fotografii: Geoturystyka, Świat zaklęty w kamieniu, Współczesne procesy geologiczne, Górnictwo wczoraj i dziś oraz Geologia w wielkim mieście.

  NASZE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ: wystawa wypożyczona do końca czerwca 2019

  36 fotografii: 50 cm x 70 cm oraz 24 fotografie w formacie A3 (fotografie dostępne są bez ram)

  Wystawa prezentuje piękno polskiej przyrody uwiecznione na fotografiach, wykonanych przez pracowników PAN Muzeum Ziemi w Warszawie. “Nasze spotkania z przyrodą” mówią o tym, że szansę na obcowanie z cudami natury mamy na wyciągnięcie ręki, nawet w tak, z pozoru, niegościnnym miejscu, jak duże miasto, czy jego najbliższe otoczenie. Czasami wystarczy na chwilę zatrzymać się i spojrzeć na otaczający nas świat z innej perspektywy, a czasem trzeba mieć po prostu trochę szczęścia i znaleźć się w odpowiednim miejscu, o odpowiedniej porze.

  NAJPIĘKNIEJSZE KLEJNOTY NATURY: wystawa wypożyczona do końca września 2019

  5 fotografii, 1 tekst: 100 cm x 70 cm oraz 43 fotografie: 50 cm x 70 cm (fotografie dostępne są bez ram)

  Wystawa prezentuje wybrane fotografie śnieżynek z liczącego około 2000 zdjęć zbioru Antoniego Bolesława Dobrowolskiego. Znajdują się tam m.in. mikrofotografie śnieżynek wybitnych fotografów końca XIX i początków XX w.: W.A. Bentley’a z USA, G. Nordenskjölda i F. Hallberga ze Szwecji, A. Sigsona z Rosji, R. Neuhaussa z Niemiec oraz Szlávika z Austrii. Ekspozycja poświęcona jest blaszkowym kryształom śniegu.

  JAN MAŁACHOWSKI – ZAPOMNIANY FOTOGRAF TATR: wystawa wypożyczona do końca września 2019

  13 fotografii: 50 cm x 70 cm, 14 fotografii: 100 cm x 70 cm (fotografie dostępne są bez ram)

  4 teksty: 50 cm x 70 cm, 1 tekst: 100 cm x 70 cm, 1 plansza: 100 cm x 70 cm

  PAN Muzeum Ziemi jest w posiadaniu unikatowych fotografii z początku XX w. autorstwa Jana Małachowskiego i jego żony Heleny Małachowskiej. Jan Małachowski (1886-1917) zajmował się malarstwem i fotografią. Był zamiłowanym taternikiem, narciarzem i ratownikiem tatrzańskim.