Muzeum Ziemi

POLSKA AKADEMIA NAUK MUZEUM ZIEMI W WARSZAWIE

Noc Muzeów w Muzeum Ziemi

 

W programie tegorocznej Nocy Muzeów:

♦ Otwarcie wystawy fotografii podróżniczki Elżbiety Dzikowskiej pt. „Megality” oraz spotkanie z autorką wystawy – „Ze mną przez świat” o godzinie 20:00 (Budynek „27” Willa Pniewskiego).

♦ „Living Dinosaurs” wystawa plenerowa – nocne poszukiwanie dinozaurów w ogrodach Muzeum Ziemi od 21:00 do 00:00. Spektakularne modele poruszają się w naturalny sposób i wydają dźwięki przenosząc zwiedzających do czasów prehistorycznych. Zwiedzanie wystawy w świetle latarek, w grupach 30 osobowych.

UWAGA: Prosimy o zabranie własnych latarek. Ze względów bezpieczeństwa nocne zwiedzanie wystawy „Living Dinosaurs” nie jest polecane dla małych dzieci. Godziny wejść na wystawę: 21:00; 21:20; 21:40; 22:00; 22:20; 22:40; 23:00; 23:20; 23:40; 00:00.

♦ Wśród innych atrakcji proponujemy zwiedzanie wystaw stałych z przewodnikiem: Ziemia w Układzie Słonecznym, Zanim powstał węgiel, Procesy kształtujące oblicze Ziemi, Kamień w życiu człowieka, Z przeszłości geologicznej Ziemi, Bursztyn Polska i Świat, Meteoryty – kamienie z nieba, Wielkie ssaki epoki lodowcowej oraz Barwny świat minerałów.

Podczas Nocy Muzeów będzie możliwość zakupienia pamiątkowych minerałów oraz biżuterii z naturalnych kamieni. Zapraszamy serdecznie!

Więcej informacji o Nocy Muzeów w Warszawie na stronie: http://www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/