Muzeum Ziemi

POLSKA AKADEMIA NAUK MUZEUM ZIEMI W WARSZAWIE

Czerwiec – Sierpień 2021: Chmury i nocne niebo

Wystawa czasowa: 21 czerwca – 22 sierpnia 2021 r.

Źródło: https://weatheregg.com/different-types-of-clouds-and…/

Obserwując przyrodę, warto czasem spojrzeć w górę. Ponad Ziemią rozgrywa się niepowtarzalny spektakl, w którym głównymi bohaterami są chmury przyjmujące rozmaite, pobudzające wyobraźnię kształty. Powstałe w wyniku kondensacji pary wodnej, stanowią przede wszystkim bardzo ważny element obiegu wody w przyrodzie. Dla obserwatora natomiast, chmury mogą być źródłem informacji o zbliżających się zmianach w pogodzie związanych np. z nadejściem frontu atmosferycznego.

Wystawa fotografii prezentowana obecnie w Muzeum Ziemi w Warszawie ma charakter edukacyjny. Przedstawia dziesięć głównych rodzajów chmur wg klasyfikacji Światowej Organizacji Meteorologicznej. Fotografie wraz z nazwami łacińskimi pomogą odbiorcy zapoznać się z poszczególnymi chmurami piętra niskiego, średniego oraz wysokiego. Ponadto, wystawa prezentuje fotografie nocnego nieba.

Ekspozycja jest odpowiedzią na duże zainteresowanie podstawami meteorologii wśród sympatyków Muzeum Ziemi na Facebooku. Latem ubiegłego roku, prezentowaliśmy fotografie chmur w formie wirtualnej, teraz zapraszamy Państwa do siedziby PAN Muzeum Ziemi w Warszawie na wakacyjną wystawę pt. „Chmury i nocne niebo”.

Karolina Jackowiak-Konopska

Marek Wierzbicki

[Best_Wordpress_Gallery id=”328″ gal_title=”Chmury i nocne niebo”]

Godziny otwarcia:

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 16:00
(ceny biletów: normalny – 12 zł, ulgowy – 6 zł)
w niedziele: 10:00 – 16:00 (WSTĘP WOLNY)

 

Czytaj więcej… PONAD ZIEMIĄ. PRZEGLĄD CHMUR