Muzeum Ziemi

POLSKA AKADEMIA NAUK MUZEUM ZIEMI W WARSZAWIE

Czerwiec – Lipiec 2018: Skały i piaski. Fotografie z siedmiu kontynentów – Andreas Hürlimann

5 czerwca – 22 lipca 2018

Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie

 

„Natura zawsze nosi kolory duszy”

Ralph Waldo Emerson 1803-1882

Andreas Hürlimann, pochodzący ze Szwajcarii lekarz, podróżnik, od 30 lat fotografuje wybrane motywy niezwykłych formacji skalnych, pochodzących z różnych miejsc naszego globu. Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 50 fotografii charakteryzujących twórczość Andreasa Hürlimanna. Najczęściej wybierane przez autora motywy, to znaczne powiększenia faktury skał, „tkanki wierzchniej”, bogatej kolorystycznie i walorowo. Spośród niezwykłych kształtów, feerii pigmentowych barw, wybiera te, których jedynym reżyserem jest światło – wydobywające plastyczne formy natury. Fotografie Andreasa Hürlimanna są więc obrazami rzeczywistości jak najbardziej realnej, ujętej okiem obiektywu, niezwykle wrażliwego na piękno artysty. Tę umiejętność dostrzeżenia niezwykłej chwili, czasami bardzo krótkiej, definiuje się jako impresjonistyczne przeżycie twórcy, który przekłada nam realistyczny język natury, na plastyczne, abstrakcyjne obrazy, niekiedy subtelnie modelowane światłocieniem głębokiej perspektywy. Obrazy te, choć ujęte okiem obiektywu, stają się malarskimi obrazami, dającymi się interpretować językiem sztuki.

Prace Andreasa Hürlimanna były wielokrotnie pokazywane w galeriach w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Znajdują się w kolekcjach prywatnych i są stale reprezentowane przez galerię ArtTon AG w Hombrechtikon k/ Zurichu.

Wystawa jest autorskim projektem kuratorki Henryki Milczanowskiej, realizowanym w galeriach i muzeach w Polsce, w latach 2017-2020.

[Best_Wordpress_Gallery id=”41″ gal_title=”Skały i piaski. Fotografie z siedmiu kontynentów”]

 

 

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”48″ gal_title=”Skały i piaski – wernisaż”]

Wystawa czynna w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Al. Na Skarpie 27:

od poniedziałku do piątku: 9.00 – 16.00

w niedziele: 10.00 – 16.00 (wstęp wolny)

Ceny biletów: normalny – 8 zł, ulgowy – 4 zł