Muzeum Ziemi

POLSKA AKADEMIA NAUK MUZEUM ZIEMI W WARSZAWIE

Wystawy fotograficzne

Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie dysponuje gotowymi wystawami objazdowymi, których listę zamieszczono poniżej. Placówki muzealne zainteresowane wypożyczeniem wystawy prosimy o kontakt telefoniczny: (22) 629 74 79 lub mailowy: sekretariat@mz.pan.pl lub bezpośrednio do Działu Popularyzacji: brudnicka@mz.pan.pl; w. 225.

 

NASZE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ [WYSTAWA WYPOŻYCZONA]

36 fotografii: 50 cm x 70 cm oraz 24 fotografie w formacie A3 (fotografie dostępne są bez ram)

Wystawa prezentuje piękno polskiej przyrody uwiecznione na fotografiach, wykonanych przez pracowników PAN Muzeum Ziemi w Warszawie. „Nasze spotkania z przyrodą” mówią o tym, że szansę na obcowanie z cudami natury mamy na wyciągnięcie ręki, nawet w tak, z pozoru, niegościnnym miejscu, jak duże miasto, czy jego najbliższe otoczenie. Czasami wystarczy na chwilę zatrzymać się i spojrzeć na otaczający nas świat z innej perspektywy, a czasem trzeba mieć po prostu trochę szczęścia i znaleźć się w odpowiednim miejscu, o odpowiedniej porze.

[Best_Wordpress_Gallery id=”51″ gal_title=”Nasze spotkania z przyrodą I”]

NAJPIĘKNIEJSZE KLEJNOTY NATURY [WYSTAWA NIEDOSTĘPNA]

5 fotografii, 1 tekst: 100 cm x 70 cm oraz 43 fotografie: 50 cm x 70 cm (fotografie dostępne są bez ram)

Wystawa prezentuje wybrane fotografie śnieżynek z liczącego około 2000 zdjęć zbioru Antoniego Bolesława Dobrowolskiego. Znajdują się tam m.in. mikrofotografie śnieżynek wybitnych fotografów końca XIX i początków XX w.: W.A. Bentley’a z USA, G. Nordenskjölda i F. Hallberga ze Szwecji, A. Sigsona z Rosji, R. Neuhaussa z Niemiec oraz Szlávika z Austrii. Ekspozycja poświęcona jest blaszkowym kryształom śniegu.

[Best_Wordpress_Gallery id=”53″ gal_title=”Najpiększniejsze klejnoty natury”]