Muzeum Ziemi

POLSKA AKADEMIA NAUK MUZEUM ZIEMI W WARSZAWIE

/DZIEŃ OJCA W MUZEUM ZIEMI /23.03.2023 /(NIE)ZIEMSKIE PLANSZÓWKI W MUZEUM ZIEMI

PAN Muzeum Ziemi zaprasza na Dzień Ojca pełen planszówek!

Już 23.06 świętujemy Dzień Ojca. To doskonały pretekst, aby spędzić czas razem i celebrować rodzinne więzi. Jednym ze sposobów może okazać się gra w popularne planszówki. Czas na wspólną przygodę, emocje, śmiech i niezapomniane chwile. A do tego przygotowaliśmy dla Was specjalny wybór gier powiązanych ze zbiorami Muzeum Ziemi i tematami naszych wystaw. Będziecie mogli zagrać w nietypowym otoczeniu – zabytkowych wnętrzach i wśród geologicznych okazów. Przez świat gier planszowych poprowadzą Was animatorzy będący fanami planszówek ze Stowarzyszenia „Rozwiń się”, a informacji geologicznych i przyrodniczych dostarczą Pracownicy Muzeum Ziemi. Zaplanujcie popołudnie i wieczór w Muzeum Ziemi!

Dlaczego planszówki…?

Tworzenie wspomnień: Kiedy zbieracie się przy stole, macie okazję spędzić czas razem, dzielić się radością i wzajemnie się wspierać. Bez względu na to, czy jest to emocjonująca rozgrywka, czy wspólne śmiechy i żarty, z pewnością stworzycie wiele pięknych chwil, które pozostaną w Waszej pamięci na długo.

Współpraca i strategia: Kiedy zasiadacie do gry, musicie razem opracować plan działania, wymieniać się pomysłami i podejmować decyzje. Ta wspólna praca zespołowa uczy Was, jak działać razem, jak słuchać i szanować zdanie innych. To doskonałe narzędzie do rozwijania umiejętności komunikacyjnych i wspólnego myślenia.

Odłączenie się od technologii: W dzisiejszym świecie, w którym jesteśmy stale związani z telefonami komórkowymi i innymi elektronicznymi gadżetami, granie w planszówki daje nam okazję na odłączenie się od technologii. Możecie skoncentrować się na sobie nawzajem, być obecni i naprawdę cieszyć się towarzystwem rodziny.

Rozwijanie umiejętności: W zależności od gry, możecie trenować logiczne myślenie, strategię, zdolności matematyczne, umiejętność planowania czy rozwiązywania problemów. To wspaniała okazja do nauki w sposób przyjemny i angażujący.

Równość szans: W przeciwieństwie do niektórych form rozrywki, gdzie występuje dominacja silniejszych graczy, planszówki dają każdemu równe szanse.

Rozwijanie pasji: Jeśli pasjonuje Was geologia, to tematyczny wieczór z planszówkami w Muzeum Ziemi pozwoli Wam rozwijać zainteresowania i zdobywać wiedzę o okazach w Waszych zbiorach!

///

/Planszówki w Muzeum Ziemi
/23.06.2023 / godz. 16.00-20.00
/PAN Muzeum Ziemi w Warszawie
/Aleja Na Skarpie 20/26
/wstęp wolny
Partnerem projektów PAN Muzeum Ziemi jest KGHM