Muzeum Ziemi

POLSKA AKADEMIA NAUK MUZEUM ZIEMI W WARSZAWIE

/Festiwal WWB15: Spotkanie z architektami z grupy Centrala i prezentacja ich projektów /7.10.2023

7 października zapraszamy na spotkanie z grupą architektoniczną Centrala (Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis) i prezentację ich dwóch projektów.

Projekty „Ogrody wodne” oraz „Niebna Architektura” opowiadają o wodzie w stanie lotnym, o jej znaczeniu dla mikroklimatów miasta. Architekci zaprezentują dokumentację stanu zachowania warszawskiej architektury przeznaczonej na rośliny wodne i opowiedzą jak je odnowić. Sadzawki te, niegdyś dość powszechne w parkach, instytucjach publicznych czy szkołach stanowiły ważny element krajobrazu, pozytywnie wpływały na mikroklimat, a jednocześnie pozwalały uczyć się hydrobotaniki. Po prezentacji nowych rozpoznań z serii „Niebna Architektura”, dotyczącej zjawisk w warszawskiej atmosferze, Centrala wspólnie z publicznością zwiedzą mikroklimaty ogrodu. Będzie można testować dawne narzędzia meteorologiczne m.in. cyjanometr do pomiaru „niebieskości” nieba, przenośny wiatrowskaz, wskaźnik zachmurzenia, serię sfer armilarnych wizualizujących wodę w naszym lokalnym wszechświecie czy szpat islandzki, używany do lokalizowania słońca w warunkach zmierzchu. Będzie można zamienić własne ciało w zegar słoneczny.

„Cykl fotograficzny portretujący historyczną architekturę dedykowaną roślinom wodnym” Simone De Iacobis zrealizował w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy na rok 2022.

Organizator: PAN Muzeum Ziemi
Partnerem projektów PAN Muzeum Ziemi jest KGHM to my

Kiedy: 7.10 | 13:00 – 14:30
Gdzie: Muzeum Ziemi PAN, budynek Aleja Na Skarpie 27
Udział na podstawie bezpłatnych biletów do pobrania na stronie.
https://bilety.muzeumwarszawy.pl/…/nienumerowane.html…

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu „WARSZAWA W BUDOWIE 15: Zimno już było” realizowanego przez Muzeum Warszawy we współpracy z partnerami w dniach 22.09.2023 – 22.10.2023 r.

Więcej informacji oraz szczegółowy program Festiwalu: www.muzeumwoli.pl

Festiwal WARSZAWA W BUDOWIE powstał w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w 2009 roku. Podejmuje jak najszerzej rozumiane zagadnienia projektowania: od wzornictwa przemysłowego, grafiki użytkowej przez architekturę i urbanistykę po projektowanie społeczne.

Festiwal WARSZAWA W BUDOWIE 15. Zimno już było
Wystawa: 22.09.2023 – 24.03.2024
Festiwal: 22.09.2023 – 22.10.2023