Muzeum Ziemi

POLSKA AKADEMIA NAUK MUZEUM ZIEMI W WARSZAWIE

/KALENDARIUM /LUTY 2023

Nowy miesiąc = nowe kalendarium! Zapraszamy do zapoznania się z lutową ofertą wydarzeń w Muzeum Ziemi! Wśród nich trzy wystawy czasowe: „Zabytek zbyteczny?”, „Małe jest piękne” oraz „Świat bez granic”, której wernisaż odbędzie się w (tłusty) czwartek 16.02!

Oprócz tego, mamy przyjemnośc poinformować, że w tym roku będziemy gospodarzami Święta Stacji Arctowskiego, które przygotowujemy razem z @Instytutem Geofizyki PAN! Z tej okazji serdecznie zapraszamy do szczególnego spotkania z Dagmarą Bożek, polarniczką i autorką książek, która opowie nam „Co się wydarzyło 26 lutego 1977 roku ?”.

Luty to również początek koncertów muzyki klasycznej w Muzeum Ziemi! Za życia Bohdana Pniewskiego, jego willę zdobił fortepian. Za sprawą dr. Wojciecha Świętońskiego z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina instrument wrócił na swoje historyczne miejsce i dzięki uprzejmości właściciela będzie wybrzmiewał w murach domu własnego projektanta i aktualnej siedziby muzeum!

Lutowe wydarzenia obfitują również w atrakcje dla najmłodszych (i tych nieco starszych) w postaci tematycznych warsztatów:

– „Góry Świętokrzyskie. Od trylobita do Staropolskiego Zagłębia Przemysłowego”;

– „Piękno motyli zaklęte w kolekcjach”, które przygotowuje dla dzieci @Dział Edukacji Przyrodniczej Muzeum i Instytutu Zoologii PAN,

– a także „Ceramiczna opowieść człowieka” towarzysząca wystawie „Świat bez granic”.

Tradycyjnie już przypominamy, że w każdą niedzielę dyżur w Muzeum Ziemi pełnią badacze i badaczki naszej placówki, którzy bardzo chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania związane z dziejami kuli ziemskiej!

Zapraszamy!