Muzeum Ziemi

POLSKA AKADEMIA NAUK MUZEUM ZIEMI W WARSZAWIE

/PODRÓŻ DO WNĘTRZA ZIEMI, CZYLI WARSZTAT MŁODEGO GEOLOGA Z KGHM POLSKA MIEDŹ /CZYM SĄ MINERAŁY? / 12.11.2023

/PODRÓŻ DO WNĘTRZA ZIEMI, CZYLI WARSZTAT MŁODEGO GEOLOGA Z KGHM POLSKA MIEDŹ /CZYM SĄ MINERAŁY? / 12.11.2023 / GODZ. 15.00

Już w najbliższą niedzielę, 12.11.2023 o godz. 15.00 kolejne warsztaty z KGHM Polska Miedź wprowadzą uczestników w fascynujący i kolorowy świat minerałów. Wyjaśnimy m.in. ile minerałów zostało do tej pory odkryte przez naukę i jak wykorzystuje je człowiek, tak w życiu codziennym, jak i w zaawansowanym przemyśle. W dalszej części spotkania nauczymy się rozpoznawać minerały na podstawie takich cech jak rodzaj połysk, barwa, właściwości magnetyczne, a nawet zapach. Będzie to też okazja do zapoznania się z krystalografią, własnoręcznego wykonania modeli kryształów i obejrzenia specjalnych preparatów wykonanych z minerałów pod profesjonalnym mikroskopem polaryzacyjnym. Te kolorowe bryłki skrywają wiele sekretów – zapraszamy do ich wspólnego odkrywania i poznania odpowiedzi na pytanie: Czym są minerały?

Razem ze spółką KGHM Polska Miedź przybliżymy Wam nie tylko wizerunek Ziemi i kształtujące ją procesy, ale też pokażemy po co jest Muzeum Ziemi. W ramach spotkań zabierzemy Was do naszych pracowni oraz magazynów, a także opowiemy, czym się zajmujemy na co dzień w Białym Pałacyku i willi Pniewskiego. Na zajęcia zapraszamy uczniów klas 2–6 szkół podstawowych.

Termin dla uczestników indywidualnych z opiekunami, zapisy i pytania:
edukacja@mz.pan.pl, tel. 22 629 74 79

Koszt uczestnictwa: 1 PLN/os.
Terminy kolejnych warsztatów cyklu:
19.11.2023 / GODZ. 15.00 – Złoto północy
3.12.2023 / GODZ. 15.00 – Czy to gwiazdka z nieba? /meteoryty

Partnerem projektów PAN Muzeum Ziemi jest KGHM to my