Muzeum Ziemi

POLSKA AKADEMIA NAUK MUZEUM ZIEMI W WARSZAWIE

SPOTKANIA KARPACKIE: 19 października, godz. 18:00

Po dłuższej przerwie, już od października wznawiamy Spotkania Karpackie organizowane przez Towarzystwo Karpackie, miejscem spotkań tradycyjnie jest PAN Muzeum Ziemi w Warszawie. Na inaugurację sezonu 2017/2018 wybraliśmy wydarzenie – naszym zdaniem – wyjątkowe, mianowicie wernisaż wystawy zatytułowanej „Płajowe opowieści, czyli trzy dekady z Almanachem Karpackim” uświetniającej jubileusz XXX-lecia wydawania naszego półrocznika. Spotkanie będzie okazją do podsumowania płajowego dorobku, a także do podziękowania autorom i czytelnikom za trzydziestoletnią wytrwałość w uprawianiu karpackich zainteresowań i wierność karpackim tematom.

W trakcie wernisażu przypomnimy pokrótce dzieje „Płaju”, wspomnimy najważniejsze z poruszanych na jego łamach karpackich tematów oraz osoby, które przysłużyły się jego wydawaniu. Mamy nadzieję, że Spotkanie stanie się również forum do krytycznej oceny naszego Almanachu przez czytelników. Będzie też wyjątkowa okazja do nabycia niektórych archiwalnych tomów „Płaju” wydobytych z głębin zakurzonych szaf redakcyjnych oraz oczywiście tomów najnowszych.

Wystawę przygotował i wernisaż poprowadzi Andrzej Wielocha.

Zapraszamy serdecznie w czwartek 19 października 2017 roku o godz. 18:00 do PAN Muzeum Ziemi (Willa Pniewskiego) przy al. Na Skarpie 27 w Warszawie.