Muzeum Ziemi

POLSKA AKADEMIA NAUK MUZEUM ZIEMI W WARSZAWIE

/WARSAW GALLERY WEEKEND 2023 W PAN MUZEUM ZIEMI / ZAŚWIATY

Trwa 13. edycja Warsaw Gallery Weekend – największego przeglądu nowej sztuki w Europie Środkowo-Wschodniej.

W programie aż 43 wystawy prezentowane przez 37 galerii z Warszawy, Poznania, Gliwic i Krakowa. Jak również – spotkania z artystami i artystkami, panele dyskusyjne, spacery po galeriach i inne wydarzenia specjalne.

Wśród eksplorowanych przez twórców i twórczynie tematów dominują wątki związane z ciałem i tożsamością, technologią i rozwojem sztucznej inteligencji, stanem naszej planety w obliczu kryzysu klimatycznego oraz pamięcią i stosunkiem do historycznych narracji.

Zobaczymy czołowe nazwiska polskiej sztuki, takie jak Zbigniew Libera, Mariola Przyjemska, Wojciech Bąkowski czy Małgorzata Mirga-Tas, jak i prace osób dopiero wchodzących na scenę artystyczną.

W trzynastej edycji po raz pierwszy będziecie mieć okazję wziąć udział w wydłużonym cyklu wydarzeń towarzyszących, który potrwa do końca października. Galerie, we współpracy z artystami i artystkami, zorganizują specjalne wydarzenia dialogujące z wystawami prezentowanymi w ramach WGW. Przed nami miesiąc angażujących spotkań, wykładów i performance’ów.

Podczas tegorocznej odsłony wydarzenia po raz pierwszy zagraniczne galerie pokażą swoje wystawy podczas WGW. Do tegorocznego przeglądu sztuki współczesnej zaproszone zostały dwie ukraińskie galerie: The Naked Room i Voloshyn Gallery.

28.09 – 1.10.2023 – WGW 2023
28.09 – 31.10. 2023 – Program wydarzeń towarzyszących

Program 13. edycji WARSAW GALLERY WEEKEND:
https://www.facebook.com/events/972177484225757/

Wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny.
Patronem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Miasta Stołecznego Warszawy.

Wystawa „Zaświaty” Anny Orłowskiej w ramach WGW jest kontynuacją jej podwójnej prezentacji dotykającej tematów Śląska w BWA Wrocław (Zaświaty, 30.06 – 8.10.2023) oraz w desakralizowanym kościółku w Parku Szczytnickim (Zaświaty (Ukryty pokój), 22.06 – 17.09.2023).

Podczas 13. edycji WGW Muzeum Ziemi jest czynne w godz. 11:00-19:00, również w sobotę (30.09).

Kuratorka: Katarzyna Roj
Współorganizator: BWA Wrocław – Galerie Sztuki Współczesnej
Partnerzy wystawy:
Muzeum Ziemi PAN w Warszawie, KGHM to my