Muzeum Ziemi

POLSKA AKADEMIA NAUK MUZEUM ZIEMI W WARSZAWIE

/WARSZAWA W BUDOWIE W PAN MUZEUM ZIEMI / SPOTKANIE / GORĄCZKA WARSZAWSKIEJ NOCY, CZYLI KAMIEŃ W ARCHITEKTURZE STOLICY / 14.10.2023

15. edycja WARSZAWY W BUDOWIE, po raz pierwszy w nowej formule: wystawa i festiwal organizowane są w tym roku przez Muzeum Warszawy. Tegoroczna odsłona, która odbędzie się pod hasłem Zimno już było, zajmie się kwestią rosnących temperatur, przyjrzy strategiom radzenia sobie z upałem w mieście i opowie o naszej relacji ze Słońcem, która od fascynacji przerodziła się w strach. W wydarzeniu swój udział będzie miało również PAN Muzeum Ziemi!

14 października 2023 r. o godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie „Gorączka warszawskiej nocy, czyli kamień w architekturze stolicy”, które poprowadzi Krzysztof Maliszewski z PAN Muzeum Ziemi. Podczas spotkania poruszone zostaną zagadnienia związane z kamieniem budowlanym wykorzystywanym w budownictwie Warszawy. Omówione zostaną kryteria doboru poszczególnych rodzajów skały przy wykonywaniu elementów architektonicznych, wynikające z parametrów technicznych kamienia budowlanego. Podczas prezentacji obiektów z kolekcji PAN Muzeum Ziemi zostanie także zastosowana kamera termowizyjna, która pozwoli zobrazować zagadnienia związane z przewodnictwem cieplnym kamienia okładzinowego.

Krzysztof Maliszewski jest absolwentem Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacji geologii złożowej i gospodarczej. Jest kierownikiem Działów Zbiorów Mineralogicznych i Petrograficznych PAN Muzeum Ziemi w Warszawie.

Festiwal Warszawa w Budowie trwa od 22 września do 22 października 2023 roku. Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Partnerem projektów PAN Muzeum Ziemi jest KGHM to my

WARSZAWA W BUDOWIE W PAN MUZEUM ZIEMI
/SPOTKANIE / WARSZAWA W EPOCE LODOWCOWEJ
14.10.2023 / 13.00
PAN Muzeum Ziemi w Warszawie
Aleja Na Skarpie 27
/wstęp wolny