Muzeum Ziemi

POLSKA AKADEMIA NAUK MUZEUM ZIEMI W WARSZAWIE

/WE LOVE SCIENCE /WYSTAWA CZASOWA /13.05.2023-05.07.2023

PAN Muzeum Ziemi w Warszawie wraz z Włoskim Instytutem Kultury zaprasza na nową wystawę czasową (13/05/2023-05/07/2023) „WeLoveScience”.

Projekt zrealizowany przez Spazio Taverna (Ludovico Pratesi i Marco Bassan) zgromadził ośmiu artystów młodego pokolenia (Giulio Bensasson, Ruth Beraha, Antonio Della Guardia, Irene Fenara, Margherita Raso, Davide Stucchi, Serena Vestrucci, Jonathan Vivacqua) do zrealizowania prac inspirowanych działalnością ośmiu włoskich ośrodków naukowych wskazanych przez Ministero degli Affari Esteri e della Cooperazione Internazionale. Ministerstwo jest również promotorem projektu.

Jak piszą kuratorzy ekspozycji w tekście wprowadzającym: Paradoks naukowca jest zatem rozwiązywany przez artystę: jeśli naukowcowi udaje się poszerzyć swoją wizję, mimo że za pośrednictwem narzędzi, które uniemożliwiają mu uchwycenie tego, co ulotne, artyście udaje się dzięki zdolności symbolicznej syntezy przywrócić wzrokowi to, co ta nauka wytwarza tylko w umyśle.

To sztuka pozwala nam odrywać to, co niewidoczne dla oczu i umysłu, w duchu słów Wieszcza: Miej serce i patrzaj w serce! Z tym przesłaniem zapraszamy przedstawicieli świata nauki i sztuki do spotkania z kuratorami ekspozycji. Kochajmy naukę i zachwycajmy się nauką, pozwalając sobie postrzegać ją także sercem.

Zapraszamy również na wernisaż wyjątkowej ekspozycji We Love Science. Vision and creativity Made in Italy – 12 maja 2023 roku, o godzinie 17.00 w Willi Pniewskiego (Aleja Na Skarpie 27 / Warszawa).