Muzeum Ziemi

POLSKA AKADEMIA NAUK MUZEUM ZIEMI W WARSZAWIE

/SEZON 2023/2024 W MUZEUM ZIEMI /DZIEJE SIĘ / PROGRAM WYSTAW, WYDARZEŃ, PROJEKTÓW

Dzielimy się z Wami planami na nadchodzący sezon 2023/2024 w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie. Wiemy już, że najbliższe miesiące będą wypełnione interdyscyplinarnymi inicjatywami, pozwalającymi odkrywać Nauki o Ziemi, nasze unikalne zbiory, a także wyjątkową siedzibę z nieoczywistych perspektyw badawczych, wystawienniczych i edukacyjnych. Nie zabraknie oczywiście sprawdzonych spotkań cyklicznych, rozmów o architekturze i dźwięków muzyki, ale zapraszamy także do współtworzenia naszych nowych inicjatyw i wydarzeń. Otworzymy przed Wami kolejne przestrzenie naszych budynków, nadając nowe znaczenia pamięci miejsc i kamieni. Czekają na Was również niezwykli przewodnicy po muzealnym świecie, którzy przyjęli nasze zaproszenie do współpracy – dziękujemy! Wraz z nimi będziemy zadawać najbardziej kontrowersyjne pytania i poszukiwać odpowiedzi.

Eksplorując nowe przestrzenie kolekcjonerskie i rozwijając nasze zbiory, zainaugurujemy nowe projekty badawcze i popularyzatorskie, w tym unikalny w skali kraju projekt Kolekcji Antropocenu, a także projekty Dom i Duch Muzeum. Kontynuujemy również działania w naszym medium mundi, czyli Warszawskiej Skarpie.

Przygotowaliśmy dla Was również cykle warsztatowe i nowe lekcje muzealne – dedykowane starszym i młodszym! Odkrywajcie z nami dzieje Ziemi i tajemnice PAN Muzeum Ziemi, pozwalając sobie na zachwyt pięknem naszej Planety.

Zapraszamy do PAN Muzeum Ziemi – miejsca, gdzie z czułością myślimy o naszym dziedzictwie w duchu ars et scientia. Jednocześnie dziękujemy Wam za miniony sezon, dzieląc się retrospektywną i nieobiektywną relacją fotograficzną. Mamy nadzieję, że równie licznie wypełnicie kolejny rok swoją obecnością w PAN Muzeum Ziemi.

Uwzględnijcie nas w swoich kalendarzach. Do zobaczenia!

Zespół PAN Muzeum Ziemi

Partnerem projektów PAN Muzeum Ziemi jest KGHM Polska Miedź