Muzeum Ziemi

POLSKA AKADEMIA NAUK MUZEUM ZIEMI W WARSZAWIE

Luty – Marzec 2020: Australia przed Ogniem

Wystawa fotografii: 9 lutego – 2 marca 2020 r.

Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie oraz Fundacja Polskiej Sztuki Emigracyjnej 1939-1989 zapraszają na wystawę pt. „Australia przed Ogniem”. Wystawa prezentuje piękno australijskiej przyrody, przed pojawieniem się ubiegłorocznych pożarów, które zniszczyły bezpowrotnie wiele niezwykłych miejsc, najmniejszego kontynentu świata. Autorami fotografii są Anna Fiala i jej syn Andrzej Fiala oraz Grupa Migaloo, której założycielami są Monika Maciejewska i Robert Pawlak.

Kilka słów o Australii

Anna Fiala, w Australii mieszka wraz z rodziną od 1984 r.

Fotografia interesowała mnie zawsze, a największą inspiracją był australijski busz, który jest zupełnie inny od europejskiego lasu. Surowość tutejszego buszu i gra świateł dostarczają mi pomysłów do realizacji moich kompozycji.

Andrzej Fiala, urodził się w Warszawie w 1975 r., w wieku 8 lat wyemigrował razem z rodzicami do Australii

W swoich fotografiach kieruję się własną intuicją twórczą, emocjami, które towarzyszą mi w codziennym kontakcie z dziką australijską przyrodą. Wraz z moim Ojcem, Adamem eksperymentujemy we wspólnych projektach artystycznych, realizacjach krótkich filmów o sztuce, opartych na faunie i florze australijskiej. W mojej fotografii króluje przyroda, dzika i groźna, a zarazem pełna niezwykłych barw i form, nigdzie dotąd nie spotykanych na Ziemi. 

Grupa Migaloo (w języku Aborygenów „Biały Człowiek”), Monika Maciejewska i Robert Pawlak, wieloletni mieszkańcy Australii

Przemierzamy ten kraj podziwiając ciągnące się kilometrami bajeczne plaże, tropikalne lasy deszczowe, niezwykłe zwierzęta i rośliny. Wydany przez nas album – zdjęcia, uwiecznione przez fotografów Migaloo jako efekt ich zachwytu i radości odkrywania, mają stać się zwizualizowanymi ambasadorami tego niezwykłego krajobrazu oraz charakterystycznego świata australijskiej przyrody.

[Best_Wordpress_Gallery id=”220″ gal_title=”Australia przed Ogniem”]

Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie, Al. Na Skarpie 27

wystawa czynna:

od poniedziałku do piątku: 9.00 – 16.00

w niedziele: 10.00 – 16.00 (wstęp wolny)

Ceny biletów: normalny – 8 zł, ulgowy – 4 zł